jest pusty
Koszyk jest pusty

Prochamber komora inhalacyjna (spejser) Philips Respironics
średnia ocena klientów:            
Cena: 45.00 

Produkt chwilowo niedostępny w magazynie.
Zapytaj o cenę / dostępność

skuteczny i prosty w użyciu

Do czego służy Prochamber Philips Respironics?

Prochamber ustnikowy Philips Respironics to doskonały pojemnik (spejser) do efektywnego przyjmowania leków wziewnych. Bardzo popularne jest przyjmowanie leków wziewnych za pomocą indywidualnych inhalatorach typu MDI. Są one małe, szybkie w użyciu i wielodawkowe. Niestety użycie jako gazu rozpylającego freonu bywa często utrudnieniem w poprawnym prowadzeniu inhalacji. W celu ułatwienia przyjmowania leku zaprojektowano tzw. "spejsery", są to przedłużacze o różnej pojemności. Dzięki nim można zażyć aerozol w ciągu kilku spokojnych głębokich wdechów. Ograniczane jest w ten sposób drażniące działanie freonów. Ponadto zwiększone jest przedostawanie się leku do oskrzeli, lek nie zatrzymuje się w jamie ustnej i w gardle, co w przypadku wziewnych kortykosteroidów zmniejsza ryzyko wystąpienia kandydozy w tych miejscach.

Wydajny i prosty w użyciu

Prochamber jest typem przedłużacza o optymalnej objętości 198 ml. Wersja podstawowa posiada ustnik, jednak możliwe jest użycie do niego miękkich silikonowych maseczek, dostępnych w trzech rozmiarach. Nowoczesna konstrukcja maseczek zapewnia dokładne przyleganie do twarzy, dzięki czemu lek nie przedostaje się do otoczenia, jak również eliminuje w dużym stopniu niekorzystną "przestrzeń martwą". Dzięki elastycznemu łącznikowi możliwe jest zastosowanie Prochambera ze wszystkimi lekami w aerozolu (MDI). Pojemnik wyposażony jest w unikalny, niskooporowy, płatek zaworu wdechowego.

Sposób użycia spejsera Prochamber Philips Respironics

Do Prochambera należy wpuścić pojedynczą dawkę leku z inhalatora. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy odczekać co najmniej 10 sek. Spejser przeznaczony jest wyłącznie dla jednego pacjenta i powinien być używany jedynie w obecności osoby dorosłej, zgodnie z zaleceniami lekarza. Jedyna ruchoma część Prochambera to płatek zaworu wdechowego.  

Zalecenia higieniczne

Wokół zaworka mogą zbierać się cząsteczki leku i powodować jego niewłaściwe działanie. W celu zapobiegnięcia nieprawidłowościom należy codziennie czyścić komorę Prochambera oraz delikatnie myć maskę. Spejser powinno się myć za pomocą ciepłej wody (ok. 60 st. C) z odrobiną delikatnego detergentu. Przed każda inhalacja należy upewnić się, że płatek zaworu szczelnie przywiera do otworu wylotowego i czy w pojemniku nie znajdują się ciała obce.

Jakość wyrobu

Prochamber wykonany jest z wysokiej jakosci tworzyw sztucznych, zatwierdzonych do użytku medycznego. Nie może być sterylizowany.

Opinie o produkcie
Aby móc komentować, musisz się zalogować

Kontakt
Novamed® Sp. z o.o.
Pl. Jana Pawła II 3, 95-100 Zgierz
Salon medyczny
tel. +48 42 714 36 00
fax. +48 42 716 01 18
Infolinia: 0 801 011 707
czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00-16.00
e-mail: sklep@novamed.pl
napisz do nas
godziny otwarcia salonu:
poniedziałek-piątek 8.00-18.00
sobota 9.00-13.00
* koszt połączenia=koszt
   połączenia ze stacjonarnym
   numerem lokalnym
novamed.pl
© 2009 novamed sp z o.o.
infolinia 0801 011 707